Szukaj na blogu

wtorek, 4 marca 2014

Warsztaty Kulinarne dla dzieci

W miniony poniedziałek miałam okazję prowadzić kolejne Warsztaty dla dzieci. 
Tym razem zaproszenie przyjęłam od Pań z Przedszkola nr 3 w naszym miasteczku. Przedszkola do którego chodziły moje dzieci :)
Zaplanowałyśmy razem z Panią Agnieszką - wychowawczynią dzieci, że upieczemy muffinki kakaowe. 
Grupa starszaków, podczas pracy spisała się na medal. Dzieci żywe, i bardzo chętne do pomocy pilnowały nawet kolejki, aby nikt nie został pominięty. Wsypywały składniki licząc dokładnie ile czego dodaliśmy:) Później porozkładały papilotki w foremkach. Najbardziej lubię w takich warsztatach właśnie to, że dzieciaki tak bardzo chętnie pomagają. Każde z dzieci tak samo wykonywało wszystkie prace przy powstawaniu ciasta, niesieniu do piekarnika i doglądaniu jak rosną.No i oczywiście wszyscy razem nie mogliśmy się doczekać, kiedy będą gotowe.

Musze przyznać, ze upiekliśmy tak pyszne muffinki, że koniecznie powtórzę je w domu :)Po wystudzeniu babeczek dekorowaliśmy je bita śmietaną i każde z dzieci dekorowało swoje babeczki kolorowymi posypkami.

Jeszcze raz dziękuję serdecznie za zaproszenie, oraz Dyplom i życzę wszystkim starszakom kulinarnych podbojów, w kuchni z rodzicami, rodzeństwem oraz dziadkami, bo jak mi mówiły pichcą bardzo często :) 
Poniższe zdjęcia otrzymałam od Pani Agnieszki opiekunki dzieci, za które również dziękuję :)
Pozdrawiam Wszystkie Panie z Przedszkola, trochę się tam pozmieniało od czasu,kiedy zaprowadzałam tam moje dzieci, ale zdecydowanie na lepsze i to mnie cieszy:) 


 Dzieci super przygotowane do zajęć w pięknych fartuszkach!


Przepis na te muffinki jest już na blogu i znajdziecie go TU  
dodam ze jest to ten sam przepis z jakiego korzystałam w Polskim Turnieju Wypieków. My na tych zajęciach pominęłyśmy jedynie pastylki miętowe, bo nie każdy lubi smak mięty.


1 komentarz:

  1. słodkie muffinki i słodkie dzieciaczki....Patrycja

    OdpowiedzUsuń

Witaj miły gościu :)
Dziękuje za odwiedziny :)
Jeśli masz pytanie do przepisu, zadaj je tutaj, a ja postaram się odpowiedzieć na nie w jak najkrótszym czasie.
Pozdrawiam,

Jola